5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаСветХрватски снајперист: Подготвен сум да му помогнам на Косово во секое време

Хрватски снајперист: Подготвен сум да му помогнам на Косово во секое време

Хрватскиот снајперист Бан Бориќ изрази подготвеност да му помогне на Косово. Бориќ изразил подготвеност во време кога Србите повторно провоцираат на северот на Косово, пренесува zoom.mk.

“Во секое време, подготвен сум да му помогнам на народот на Косово да ја зачува својата слобода и независност“, напиша Бориќ на социјалните мрежи.

Тој ги појасни причините зошто е подготвен да му помогне на Косово и неговиот народ.

“Ние многу добро знаеме што е агресија“, напиша Бориќ. /Zoom

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...