15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаСветMaж ги гаѓаше со јајца кралот Чарлс и кралицата

Maж ги гаѓаше со јајца кралот Чарлс и кралицата

Британската полиција уапси маж кој ги гаѓал со јајца кралот Чарлс III и кралицата.

Инцидентот се случил за време на прошетка во Јорк. Како што се наведува, најмалку едно јајце, паднало на патот кај кралот Чарлс.

Скај њуз“ објави дека јајцата не ги погодиле кралот и кралицата.

Полицијата веднаш притрчала на местото на настанот и го совладале напаѓачот. Се слушна како демонстрантот извикува „оваа земја е изградена врз крвта на робовите“ додека полицијата го апси.

Разгневената толпа по инцидентот извикувала „срам да ти е“ и „Боже чувај го кралот“.

Кралот бил во градот со својата сопруга за да ја открие статуата на неговата покојна мајка, кралицата Елизабета Втора.
makfax

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...