12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Македонија Пино ќе биде погребан во Италија

Пино ќе биде погребан во Италија

Translate (Eng):[gtranslate]

Пинета Секондо – Пино, дваесет и шестгодишното момче кое беше свирепо убиено, ќе биде погребано во Италија. Неговата мајка која со месеци водеше битка со институциите, го бараше и организираше и протест, се враќа за неколку дена во Италија.

Во изјава за „Фокус“ таа раскажа дека се уште не се знае точниот датум на погребот, и како целото семејство е во многу лоша состојба по последните вести.

– Што можеме да кажеме сега? Јас, помалиот син, сопругот, сите сме за никаде… Во понеделник доаѓам во Скопје, не знаеме уште кога ќе биде погребано нашето дете. Во Скопје ќе се одржи служба во Католичката црква, но Пино ќе биде погребан во Италија, вели таа за Фокус.

РЕКЛАМА

Таа поставува и прашање до девојката која е осомничена.

– Девојката за која зборував уште од самиот почеток, од Ѓорче Петров, таа која последна го видела Пино, за која се сомневав целото време, таа е осомничена со уште едно лице. Ја ставија и на полиграф, но и полиграфот го измамила. Би ја прашала само, што монструм е? Од мајка ли е родена или од ѓавол?, вели таа за Фокус.