25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија (Видео) Вистинска зима во јуни – побеле патот од Зовиќ кон Маково

(Видео) Вистинска зима во јуни – побеле патот од Зовиќ кон Маково

Translate (Eng):[gtranslate]

Од видеото кое ни го испратија читатели може да се види во какви услови денеска се возеше од Зовиќ кон Маково. Патот беше побелен и личеше на вистинска зима, иако сме на почетокот на месец јуни.

РЕКЛАМА
- Реклами -