25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Нечујните и невидените авиони во вторник пак ќе прскаат против комарци

Нечујните и невидените авиони во вторник пак ќе прскаат против комарци

Translate (Eng):[gtranslate]

Градот Скопје ги извести граѓаните дека почнува со втората фаза од авионската и од терестричната дезинсекција на подрачјето на Скопје против возрасни форми на комарци.

Авионската дезинсекција на подрачјето на Скопје ќе се одвива во вторник и среда, во раните утрински часови, додека терестричната дезинсекција на подрачјето на Скопје ќе почне во среда, а ќе трае до сабота.

Доколку временските услови во наведените денови не се поволни, авионската дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден кога времето ќе биде поволно, во истиот термин, а во согласност со тоа ќе се извршува и терестричната дезинсекција.

РЕКЛАМА

Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

- Реклами -