7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветГерманците се надминаа себеси: Aвтомобили со надворешни воздушни перничиња / ВИДЕО

Германците се надминаа себеси: Aвтомобили со надворешни воздушни перничиња / ВИДЕО

Германскиот производител на автомобилски делови ZF на почетокот од годината објави дека изградил софистицирани воздушни перничиња кои се надувуваат надвор од патничкиот простор на возилото и за кои се вели дека се подготвени да се појават на пазарот.

Оваа компанија работи повеќе од една деценија на развојот на нов систем на воздушна перница, а го презентираше на симпозиумот Airbag 2018, што се одржа во Манхајм во ноември.

Сега за првпат, имаме можност да видиме реална демонстрација на оваа технологија, која се одржала на полигонот во Меминген, Германија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...