25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Свет Германците се надминаа себеси: Aвтомобили со надворешни воздушни перничиња / ВИДЕО

Германците се надминаа себеси: Aвтомобили со надворешни воздушни перничиња / ВИДЕО

Translate (Eng):[gtranslate]

Германскиот производител на автомобилски делови ZF на почетокот од годината објави дека изградил софистицирани воздушни перничиња кои се надувуваат надвор од патничкиот простор на возилото и за кои се вели дека се подготвени да се појават на пазарот.

Оваа компанија работи повеќе од една деценија на развојот на нов систем на воздушна перница, а го презентираше на симпозиумот Airbag 2018, што се одржа во Манхајм во ноември.

Сега за првпат, имаме можност да видиме реална демонстрација на оваа технологија, која се одржала на полигонот во Меминген, Германија.

РЕКЛАМА
- Реклами -