21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Uncategorized @mk За пусти тендери глави искршија: Тепачка во советот на општина Охрид, Нефи...

За пусти тендери глави искршија: Тепачка во советот на општина Охрид, Нефи Усеини го нападнал Џелал Мена

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска на седницата на Советот на Општина Охрид дојде до физичка пресметка помеѓу советниците Нефи Усеини и Џемал Мена.

„Јас не сакав да гласам по точката и советникот Нефи Усеини во присуство на сите советници, градоначалникот и целата јавност во салата во општина Охрид ми се нафрли и почна да ме тепа, по што другите не делеа, тврди за Скопје 1 советникот од Беса, Џелал Мена.

Тој вели дека е изненаден од оваа појава во советот и дека од сега ќе бара советниците да бидат физички обезбедувани за да не бидат со сила принудувани да гласаат против својата воља.

РЕКЛАМА
- Реклами -