2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаUncategorized @mkЗа пусти тендери глави искршија: Тепачка во советот на општина Охрид, Нефи...

За пусти тендери глави искршија: Тепачка во советот на општина Охрид, Нефи Усеини го нападнал Џелал Мена

Денеска на седницата на Советот на Општина Охрид дојде до физичка пресметка помеѓу советниците Нефи Усеини и Џемал Мена.

„Јас не сакав да гласам по точката и советникот Нефи Усеини во присуство на сите советници, градоначалникот и целата јавност во салата во општина Охрид ми се нафрли и почна да ме тепа, по што другите не делеа, тврди за Скопје 1 советникот од Беса, Џелал Мена.

Тој вели дека е изненаден од оваа појава во советот и дека од сега ќе бара советниците да бидат физички обезбедувани за да не бидат со сила принудувани да гласаат против својата воља.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...