11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаСпремни се двојазичните свидетелства со Северна Македонија

Спремни се двојазичните свидетелства со Северна Македонија

Школската година денеска и официјално заврши, но среќата на учениците веројатно нема да биде еднаква со онаа на родителите кои многу веројатно ќе бидат шокиpaни од новите свидетелства. Имено од годинава свидетелствата со успехот на учениците ќе бидат двојазични и со новото име на државата. 

Фотографија на Kristian Jandrioski.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...