11.4 C
Ohrid
четврток, октомври 22, 2020
Почетна Македонија Спремни се двојазичните свидетелства со Северна Македонија

Спремни се двојазичните свидетелства со Северна Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Школската година денеска и официјално заврши, но среќата на учениците веројатно нема да биде еднаква со онаа на родителите кои многу веројатно ќе бидат шокиpaни од новите свидетелства. Имено од годинава свидетелствата со успехот на учениците ќе бидат двојазични и со новото име на државата. 

Фотографија на Kristian Jandrioski.

РЕКЛАМА
- Реклами -