7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаУспешно заврши шестиот интернационален Мото Собир- Св Николе

Успешно заврши шестиот интернационален Мото Собир- Св Николе

Викендов се одржа шестиот по ред меѓународен собир во Свети Николе во организација на Мото Клуб Свети Николе МЦЦ, кој бешее домаќин на моторџии од 13 европски земји со над 2000 мотори. Посетителите се забавуваа на традиционалните бајкерски игри, влечење јаже, буткање на рака…

На мото собирот настапија легендарните Кербер и македонската група АРЕА. Настанот е поддржан од Меѓународен Славјански Универзитет и Општина Свети Николе.

Новиот парк на ридот Свети Николе беше претесен да ги прими гостите кои допатуваа како од сите краишта на Македонија така и од странство.

 

 

 

 

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...