23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија ФОТО: Да не знае човек дали е Неготино или, Венеција?

ФОТО: Да не знае човек дали е Неготино или, Венеција?

Translate (Eng):[gtranslate]

Градот Неготино денес беше поплавен од поројните дождови. На момент тој доби налик на Венеција.

Неготино ли е Венеција ли е?, е често поставувањето прашање на социјалните мрежи во ироничен стил, но и нешто што сериозно треба да ги замисли градските власти.

Поројниот дожд едноставно за краток период направи проблем, кој ќе остави и големи последици, допрво се очекува да се пресметаат материјалните штети од истиот.

РЕКЛАМА
- Реклами -