4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваОваа жена секое утро ја пие својата урина и тврди дека тоа...

Оваа жена секое утро ја пие својата урина и тврди дека тоа ѝ излечило многу болести

Таа е успешна работна жена и инструктор по јога. Кајлеј Оклеј го откри бизарниот начин со кој ја одржува свежината на својата кожа.

Таа секое утро ја пие својата урина и ја полева кожата со неа, а потоа се тушира.

Таа тврди дека не само тоа што урината ѝ помага во чувањето на блескавата кожа туку и на тој начин ги излечила здравствените проблеми кои ја следеле цел живот.

На само 15 години утврдено ѝ е Хашимото, автоимуна болест. Потоа ѝ било дијагностицирано фибромијалгија, болка во мускулите на ‘рбетот со чувство на замор.

Simon And Simon@SimonAndSimon5

Kayleigh Oakley, who drinks her own urine, EEEEUUUUURGH YUKKEEEEEEEEE!!!!!!!!

See Simon And Simon’s other Tweets

„Бев болна и животот ми стана тежок“ – се присетува таа.

Пред две години ја открила терапијата со урината и била фасцинирана од тоа какви искуства имале луѓето со ова.

„Слушнав дека урината може да го ресетира нашиот имун систем и да направи нашата кожа да сјае“ – изјавила таа.

Таа секое утро пие урина, но само средните капки, затоа што првите и последните капки од урината најчесто се токсични.

„Вкусот не е најдобар, солено е и чувствувате некои минерали“ – откри таа.


Tocka.mk

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...