15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Забава Оваа жена секое утро ја пие својата урина и тврди дека тоа...

Оваа жена секое утро ја пие својата урина и тврди дека тоа ѝ излечило многу болести

Translate (Eng):[gtranslate]

Таа е успешна работна жена и инструктор по јога. Кајлеј Оклеј го откри бизарниот начин со кој ја одржува свежината на својата кожа.

Таа секое утро ја пие својата урина и ја полева кожата со неа, а потоа се тушира.

Таа тврди дека не само тоа што урината ѝ помага во чувањето на блескавата кожа туку и на тој начин ги излечила здравствените проблеми кои ја следеле цел живот.

На само 15 години утврдено ѝ е Хашимото, автоимуна болест. Потоа ѝ било дијагностицирано фибромијалгија, болка во мускулите на ‘рбетот со чувство на замор.

Simon And Simon@SimonAndSimon5

Kayleigh Oakley, who drinks her own urine, EEEEUUUUURGH YUKKEEEEEEEEE!!!!!!!!

See Simon And Simon’s other Tweets

„Бев болна и животот ми стана тежок“ – се присетува таа.

Пред две години ја открила терапијата со урината и била фасцинирана од тоа какви искуства имале луѓето со ова.

„Слушнав дека урината може да го ресетира нашиот имун систем и да направи нашата кожа да сјае“ – изјавила таа.

Таа секое утро пие урина, но само средните капки, затоа што првите и последните капки од урината најчесто се токсични.

„Вкусот не е најдобар, солено е и чувствувате некои минерали“ – откри таа.


Tocka.mk