-0.1 C
Ohrid
сабота, јануари 22, 2022
Почетна Македонија (ВИДЕО) Тепачка со шипки за паркинг во Струга- Полиција ни за лек...

(ВИДЕО) Тепачка со шипки за паркинг во Струга- Полиција ни за лек сред сезона

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во Струга се случила тепачка поради паркинг-место, во која учествувале неколку млади лица, кои со метални шипки искршиле и еден автомобил.

„Тепачката се случила вчера околу 14 часот на паркинг на улицата „Маршал Тито“. Неколку лица го нарушиле јавниот ред и мир и извршиле насилство врз 27-годишно момче од струшкото село Загрчани.

Полициската станица презема мерки за идентификација на учесниците во насилството, кои подоцна оштетиле и патнички автомобил, сопственост на оштетениот“, соопштуваат од СВР Охрид.

РЕКЛАМА