20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаСветМаж со калашников упаднал на избирачко место во Драч

Маж со калашников упаднал на избирачко место во Драч

Тензичен изборен ден во Албанија. За да го попречи изборниот процес, 53-годишен маж упаднал на избирачко место во Драч вооружен со калашников, јави Albeu.com.

Полицијата открива дека станува збор за лицето Рамиз Баканаќи, кој ѝ се заканувал на комисијата и ги искршил гласачките кутии пред да биде уапсен.

Полицијата го запленила оружјето.

 

Во Албанија денеска се одржуаат локални избори, кои опозицијата ги бојкотира, а на гласачките ливчиња во повеќе општини има само еден кандидат и тоа од владејачката Социјалистичка партија на Еди Рама.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...