22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија На врвот „Руен“ се одржува традиционалната Меѓугранична средба „Балкан без граници“

На врвот „Руен“ се одржува традиционалната Меѓугранична средба „Балкан без граници“

Translate (Eng):[gtranslate]

Врвот „Руен“ и годинава беше зборното место на планинарите од Македонија и Бугарија кои учествуваа на традиционалната Меѓугранична средба „Балкан без граници“.
Средбата која по 30-ти пат се одржа на најголемите височини на Осоговските планини е во организација на Еколошкото друштво „Еко Здравец 2002“ од Македонска Каменица, Планинарското друштво „Руен“ од Крива Паланка и туристичкото друштво „Осогово“ од Ќустендил.
РЕКЛАМА
- Реклами -