9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаТетовски автобус се запали во близина на Дубровник, нема повредени

Тетовски автобус се запали во близина на Дубровник, нема повредени

Автобус на тетовскиот превозник „Хафет турс“ утринава се запалил во близина на Дубровник. Во несреќата немало поврдени патници ниту пак оштетувања на нивниот багаж, велат од компанијата.

Со автобусот, кој сообраќал на линијата Скопје – Сплит, се превезувале 49 патници.

Благодарение на брзата реакција на пожарникарските служби пожарот е изгаснат, а сите патници за околу половина час биле транспортирани до крајните дестинации со друг автобус.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...

Да се врати средното полициско училиште, полицајците со сѐ послаб просечен успех!

Независниот полициски синдикат бара враќање на средното полициско училиште. Главна причина за тоа, е според нив, се послабиот просечен успех на кандидатите за полицајци во...

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...