4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаДетали за разводот на Перо Антиќ и Ружица – Како го поделиле...

Детали за разводот на Перо Антиќ и Ружица – Како го поделиле имотот (ВИДЕО)

Деновиве одекна веста за разводот на претседателот на Кошаркарската федерација Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица.

Естрадниот магазин „Бекстејџ“ ги има детали за разводот на Перо и Ружица. Како што пренесува „Бекстејџ“, Антиќ се развел од сопругата пред неколку месеци.

 

Наводно, старателството на децата припаднало на Ружица. Семејната куќа во која живеа сите овие години исто така и припаднала на Ружица, а Антиќ се преселил во станот на Водно каде што живее сам, тврди естрадниот магазин.

Се шпекулира дека имотот и милионите кој Перо Антиќ ги заработил од својата кариера ги поделиле 50 – 50.

 

Наводно, одлуката за развод не ја донеле преку ноќ, туку пред тоа следеле низа кавги и расправии.

Познатиот пар се уште не огласи за нивниот развод.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...