24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Тамара да си научиш: Вака се пее химната на Република Македонија

Тамара да си научиш: Вака се пее химната на Република Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Мојата идеја била и ќе биде – љубов! Ви ја давам од душа на сите, споделете ја и чувајте ја. Да си вечна Македонијо, напиша оперскиот пејач Игор Дурловски на својот Фејсбук профил, споделувајќи ја химната на Република Македонија во негова изведба.

РЕКЛАМА
- Реклами -