Од денес се апси ако се спомне името Македонија (Видео)

Според Трпковска, која по елефон се јави во редакцијата, таа била приведена заедно со уште две лица пред Порта Македонија, поради наводно скандирање „Македонија, Македонија“.

Колегите од Инфомакс.мк снимија видео од приведувањето:

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here