9.3 C
Ohrid
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Македонија Од денес се апси ако се спомне името Македонија (Видео)

Од денес се апси ако се спомне името Македонија (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Според Трпковска, која по елефон се јави во редакцијата, таа била приведена заедно со уште две лица пред Порта Македонија, поради наводно скандирање „Македонија, Македонија“.

Колегите од Инфомакс.мк снимија видео од приведувањето:

РЕКЛАМА
- Реклами -