22-годишна прилепчанка пријавила силување од поранешно момче

Во полициската станица Прилеп рано утрово 22 годишна девојка пријавила силување од страна на Е.А. (28) од село Дебреште, со кого претходно била во врска седум месеци.

 

Од МВР информираат дека Е.А. е лишен од слобода и полициски службеници од Прилеп преземаат активности за расветлување на случајот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here