5 C
Ohrid
понеделник, ноември 18, 2019
Почетна Македонија 22-годишна прилепчанка пријавила силување од поранешно момче

22-годишна прилепчанка пријавила силување од поранешно момче

Translate (Eng):[gtranslate]

Во полициската станица Прилеп рано утрово 22 годишна девојка пријавила силување од страна на Е.А. (28) од село Дебреште, со кого претходно била во врска седум месеци.

 

Од МВР информираат дека Е.А. е лишен од слобода и полициски службеници од Прилеп преземаат активности за расветлување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -