3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија МОНИКА РИСТОВСКА ИЛИ ПОЗНАТА КАКО МОНИКА КОНОПОВА ОСУДЕНА НА 1 ГОДИНА ЗАТВОР

МОНИКА РИСТОВСКА ИЛИ ПОЗНАТА КАКО МОНИКА КОНОПОВА ОСУДЕНА НА 1 ГОДИНА ЗАТВОР

Translate (Eng):[gtranslate]

Активистката Моника Ристовска е осудена на една година затвор, за „Неовластено производсртво и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ од член 215 став 1 од Кривичниот законик, јавува Фокус.

Во претресот што е извршен во нејзиното престојувалиште во Куманово од полицијата по нејзиното приведување на 10 мај оваа година се пронајдени 14, 46 грама канабис.

РЕКЛАМА