10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаСе огласи девојката Добрила која што беше нападната од таксистот (ВИДЕО)

Се огласи девојката Добрила која што беше нападната од таксистот (ВИДЕО)

Немил настан кој завчера се случил во Скопје, вчера ги преплави социјалните мрежи и предизвика жестоки реакции кај многумина. Ќе има ли кривична одговорност за некој во овој случај?

На видеото кое стана вирално, се гледа како жена е жртва на насилство, во близина на поранешниот скопски саем, кај хотелот Континентал.

Мажот кој ја нападнал оваа жена бил таксист, и веднаш избегал од местото на настанот, беа коментарите под видеото споделувано на социјалните мрежи.

На почетокот на видеото изгледа како жената да сака да направи штета на автомобилот, а потоа насилникот доаѓа и жестоко ја турка, по што таа полугола паѓа на тротоар.

-На 24.07.2019 во 15.30 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на крстосницата на булеварот „Гоце Делчев“ и улицата „Беласица“ се случил инцидент помеѓу З.П.(45) од Скопје и Д.С.(30) од Скопје, изјавија  од МВР за КУРИР и додадоа дека е извршен разговор со лицата и ќе бидат поднесени соодветни поднесоци против нив.

Од Град Скопје пак, втор ден молк за немилиот настан.

Иако КУРИР побара одговор, градските власти не откриваат дали се работи за лиценциран такси возач или див таксист, доколку е лиценциран дали ќе му биде одземена лиценцата и што ќе превземе Градот за да се спречат ваквите немили настани.

Додека Град Скопје молчи, се огласи жената која беше нападната од таксистот.

Станува збор за 30- годишната Добрила Стефановска која за Канал 5 ја објаснува причината за инцидентот.

Стефановска за Канал 5 раскажа дека била натепана од таксистот за банална причина, односно тој немал да и врати кусур.

Ќе има ли кривична одговорност за некој во овој случај?- е прашањето на кое граѓаните бараат одговор од надлежните.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...