6.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаСветИмаат 1.000 евра месечно, живеат во Германија и се на раб на...

Имаат 1.000 евра месечно, живеат во Германија и се на раб на сиромаштија

Иако имаат по 1.000 евра месечно, сепак жителите на Бремен живеат во сиромаштија.

Од сите сојузни покраини, жителите на Бремен се најмногу изложени на ризик од сиромаштија.

22.7% од жителите на Бремен се на раб на сиромаштија.

Во Берлин 18.2% од граѓаните живеат во сиромаштија.

Разликите во економската моќ меѓу Истокот и Западот се големи.

Во земјата се зголемува бројот на самохрани родители на кои им се заканува сиромаштија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...