22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаРуски поп за малку што не го задави новороденчето

Руски поп за малку што не го задави новороденчето

Вознемирувачкото видео не е прво од ваков тип и токму тоа е уште пострашно. Во најновото видео, бебето вреска од страв, додека попот е упорен да ја заврши процедурата.

Во еден момент дури мајката интервенира, не сакајќи да продолжи тортурата врз нејзиното 1-годишно бебе.

„Бебето има гребаници по неговиот грб и врат. Сега има панични напади и хистерија, се плаши од сè,“ тврди мајката.

„Вака ги крстам децата веќе 26 години,“ била изјавата со која попот се бранел.

Уште едно предупредување, видеото е вознемирувачко:

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...