4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветСопственик на ресторан во Албанија нападнал туристи: Се жалеле на храната, а...

Сопственик на ресторан во Албанија нападнал туристи: Се жалеле на храната, а тој почнал да крши сè пред себе

Сопственик на ресторан во Албанија бил уапсен поради физички напад на шпанско семејство и уништување на нивниот автомобил.

Кога петочленото семејство се пожалило на лошата храна и услугата во ресторанот Панорама во местото Химара на југот на Албанија, сопственикот на ресторанот, 51-годишниот Михал Кокедима, физички ги нападнал.

Во обид да побегнат, семејството влегло во автомобил со својот водич, а потоа станале сведоци на уште поголемо дивеење на Албанецот.

Имено, тој скокнал на хаубата и почнал да удира во шофершајбната додека преплашените луѓе гледале, а едно лице од автомобилот почнало да го снима нападот.

Албанецот во себе имал некој вид на ладно оружје со кое успеал да го скрши стаклото.

Кокедима успеал да се држи на автомобилот во движење околу 6 минути, се додека не наишле на полициско возило, пишува “Gazetatema”.

Vincent Triest@VincentTriest

Extreme road rage caught on camera in Albania, after an Albanian restaurant owner attacked a group of Spanish tourists.

Embedded video

547 people are talking about this

Кокедима бил уапсен поради нападот, а подоцна шпанското семејство било примено од албанскиот министер за туризам, кој им се извинил за претрпените трауми.

Инаку, Кокедима и неговото семејство и претходно напаѓале туристи, а во 2017-та година локалните власти ја суспендирале неговата дозвола за работа.

Меѓутоа, тоа не го спречило и натаму да прима гости, ,а голем број од нив, како што покажуваат рецензиите на сајтот “Tripadvisor”, се жалеле на услугата, храната и однесувањето на сопственикот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...