2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаЗоки Фаци: Боки 13 е модерниот Робин Худ!

Зоки Фаци: Боки 13 е модерниот Робин Худ!

Вработениот во 1 ТВ, Зоран Василевски, во јавноста познат како Зоки Фаци, со емотивна порака и коментар за својот шеф Бојан Јовановски (Боки 13), кој сега е во притвор за случајот рекет.

Зоки Фаци, во коментар на роденденска честитка која неговиот колега Сергеј Варошлија ја упати до Боки 13, вели дека нивниот газда е модерен Рибин Худ кој вработил 120 луѓе.

Ти ја напиша вистината серџо, боки вработи 120 души, но никој тоа не го спомнува, као да е небитно, силен е тој, ќе го преживее и ова, тој е модерниот робин худ, да не заборавиме само на колку луѓе им помогна, за мене е херој, не знам за другите, среќен да му е роденденот, напиша Василевски на Фејсбук.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...