16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Пронајдени 180 стебла канабис во атарот на село Блаце

Пронајдени 180 стебла канабис во атарот на село Блаце

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија во содејство со полициски службеници од други единици при СВР Скопје како и полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Блаце“ вчера во атарот на село Блаце кај место викано „Вражји вир“ пронајдоа 180 стебла од канабис, како и опрема за одгледување, наведуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -