20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаСветОваа жена бара развод затоа што нејзиниот сопруг бил премногу добар: „Ми...

Оваа жена бара развод затоа што нејзиниот сопруг бил премногу добар: „Ми купува подароци и не се кара со мене“

Некоја жена од Арапските Емирати побарала развод од својот сопруг поради преголема љубов, грижа и внимание кој што тој ѝ ги давал.

Сопругот на својата сопруга ѝ помагал околу домашните работи, готвел, чистел, но сето тоа на жената почнало да ја гуши па затоа решила да се разведат. Ваков сопруг би посакала секоја жена, но изгледа на оваа жена тоа ѝ било премногу.

Таа на суд изјавила дека дека нејзиниот сопруг никогаш не се карал со неа ниту пак го повишил гласот.

„Никогаш не го повишил тонот на мене ниту пак ме одбил за нешто. Чувствував дека неговата преголема љубов ме гуши. Дури и ми помагаше околу чистењето на домот“ – изјавила жената.

Таа објаснила дека животот ѝ се претворил во пекол поради неговата претерана љубезност.

„Очекував некогаш да се искараме, но со мојот романтичен сопруг тоа не беше возможно. Тој секогаш ми простуваше и ќе ме опсипуваше со подарци“ – изјавила.

Мажот смета дека не направил ништо лошо: „Сакав да бидам совршен и внимателен маж“ – изјавил тој.

Таа некогаш му замерила дека се здебелил па тој почнал со диета и вежбање за повторно да изгледа добро.

Мажот на крајот побарал од судот да ја советува неговата жена да се откаже од разводот, а судот го одложил случајот и на сопружниците им дале шанса за евентуално смирување.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...