7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаМлад брачен пар од Америка наместо странска музика на нивиот видео албум...

Млад брачен пар од Америка наместо странска музика на нивиот видео албум ја одбрале песната ”Машала” во изведба на Елена Јовческа

Млад брачен пар од Америка наместо странска музика на нивиот видео албум ја одбрале песната ”Машала” од Елена Јовческа.

Младиот пар Денис и Ивана Тасески и двајцата заљубени во Македонската музика одлучиле за нивната забава да се погрижи една од најбараните и најплатените пејачки во Македонија а тоа е Елена Јовческа со групата Премиер од Битола. Ивана и Денис живеат во Индијана-Америка, а нивната најголема животна  желба им била љубовта да ја крунисаат со брак во нивната родна земја Македонија. Ивана и Денис биле толку задоволни од забавата која им ја приготвила гајдаџиката Елена Јовческа што после тоа направиле и видео албум од фтографии на нивната свадба одбирајќи и една од песните на Јовческа, а тоа е песната ”Машала”.

ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ НИВНИОТ ВИДЕО АЛБУМ:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...