-0.1 C
Ohrid
сабота, јануари 22, 2022
Почетна Македонија Жена убиена во нејзиниот дом во Гостивар

Жена убиена во нејзиниот дом во Гостивар

Translate (Eng):[gtranslate]

Жена на возраст од 78 години, синоќа била убиена во својот дом, објави Алсат -М. Осомничениот за убиство, според извори на Алсат-М, бил во нејзината куќа заедно со уште две други лица и ги нападнал со нож.

Жената починала на местото на настанот, а двете други лица, еден маж и една жена, се пренесени на скопските клиники.

Неофицијално, мотивот за убиството се нерасчистени долгови.

РЕКЛАМА