Жена убиена во нејзиниот дом во Гостивар

Жена на возраст од 78 години, синоќа била убиена во својот дом, објави Алсат -М. Осомничениот за убиство, според извори на Алсат-М, бил во нејзината куќа заедно со уште две други лица и ги нападнал со нож.

Жената починала на местото на настанот, а двете други лица, еден маж и една жена, се пренесени на скопските клиники.

Неофицијално, мотивот за убиството се нерасчистени долгови.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here