29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Забава Кога кризата ќе тропне на вратата - зошто жените бираат неверство наместо...

Кога кризата ќе тропне на вратата – зошто жените бираат неверство наместо развод?

Translate (Eng):[gtranslate]

Кога љубовта ќе почне да се гасне некои жени избираат да изневеруваат наместо да поработат на решавање на проблемите.

Жените изневеруваат кога имаат вистинска причина за тоа. Голем број од оние кои изневеруваат и после тоа остануваат во брак. Психолозите и брачните советници објаснуваат што е причината за такво однесување.

Сакаат да бидат сигурни во своите чувства

Иако можеби размислуваат да ја прекинат врската во која моментално се наоѓаат тие сепак сакаат да бидат сигурни дека го нашле вистинското момче со кое ќе можат да го продолжат својот живот. Не се подготвени да останат без партнер па затоа седат на две столчиња.

Немаат доволно храброст да го преземат овој чекор

РЕКЛАМА

Кога се целосно сигурни дека сакаат да го напуштат партнерот некои немаат доволно храброст да се соочат со партнерот. Наместо на партнерот директно да му кажат дека се е готово и да продолжат со нивниот живот тие се одлучуваат за неверство.

Не сакаат да се посветат на еден човек

На некои жени не им е доволно да имаат еден партнер во животот. За нив неверството е забава. Воглавно своите емоции ги чуваат за партнерот со кој се во брак, но потребна им е забава и од друга страна.

Неверство поради одмазда

Дури и кога ќе прости, доколку момчето ја изневерило девојката, таа ќе се потруди да не му остане должна. Кога не може директно да помине преку неверството на партнерот, наместо да ја прекине врската таа ќе изневери.

- Реклами -