7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗабаваКога кризата ќе тропне на вратата - зошто жените бираат неверство наместо...

Кога кризата ќе тропне на вратата – зошто жените бираат неверство наместо развод?

Кога љубовта ќе почне да се гасне некои жени избираат да изневеруваат наместо да поработат на решавање на проблемите.

Жените изневеруваат кога имаат вистинска причина за тоа. Голем број од оние кои изневеруваат и после тоа остануваат во брак. Психолозите и брачните советници објаснуваат што е причината за такво однесување.

Сакаат да бидат сигурни во своите чувства

Иако можеби размислуваат да ја прекинат врската во која моментално се наоѓаат тие сепак сакаат да бидат сигурни дека го нашле вистинското момче со кое ќе можат да го продолжат својот живот. Не се подготвени да останат без партнер па затоа седат на две столчиња.

Немаат доволно храброст да го преземат овој чекор

Кога се целосно сигурни дека сакаат да го напуштат партнерот некои немаат доволно храброст да се соочат со партнерот. Наместо на партнерот директно да му кажат дека се е готово и да продолжат со нивниот живот тие се одлучуваат за неверство.

Не сакаат да се посветат на еден човек

На некои жени не им е доволно да имаат еден партнер во животот. За нив неверството е забава. Воглавно своите емоции ги чуваат за партнерот со кој се во брак, но потребна им е забава и од друга страна.

Неверство поради одмазда

Дури и кога ќе прости, доколку момчето ја изневерило девојката, таа ќе се потруди да не му остане должна. Кога не може директно да помине преку неверството на партнерот, наместо да ја прекине врската таа ќе изневери.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...