0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Свет Жена се породи зад грмушка и го остави бебето во кеса зад...

Жена се породи зад грмушка и го остави бебето во кеса зад продавницата каде работела

Translate (Eng):[gtranslate]

Една мајка (36) од селото Черемшан во Татарстан во Русија е фатена на камера како го остава своето тукушто родено бебе во кеса зад продавницата во која работела. Снимката ги шокираше сите, а полицијата успеа да ја пронајде оваа жена. Според пишувањето на руските медиуми, кога почнало породувањето, таа не повикала помош, туку се скрила зад грмушка и сама се породила. Ја пресекла папочната врвца, а потоа од торбата извадила кеса, во неа го ставила новороденото машко бебе, го оставила зад дуќанот и заминала. Плачот на бебето го чуле работниците кои веднаш повикале итна помош и полиција. Детето е однесено во болница, каде е згрижено и не е животно загрозено. Следниот ден полицијата ја уапси жената, која е мажена и веќе има две деца на возраст од 8 и 10 години. Како што пишуваат локалните медиуми, се претпоставува дека сопругот не е татко на третото дете поради што се обидела да се ослободи од бебето. Против неа ќе биде покренато обвинение за обид за убиство.

РЕКЛАМА