7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Комуналните инспектори фатиле група која палела кабли под Кале за да го...

Комуналните инспектори фатиле група која палела кабли под Кале за да го извлечат бакарот

Translate (Eng):[gtranslate]

Комуналните редари на Град Скопје фатиле група која нелегално пали кабли под Кале. Сторителите се соодветни казнети.

Противпожарната бригада на Град Скопје на својата официјална Фејсбук страна изрази благодарност до Инспекторатот на Град Скопје.

– Браво за Инспекторатот на Град Скопје, ова се потенцијали за настанување на пожар и загадување на нашиот град, пишува на Фејбук страната.

РЕКЛАМА
- Реклами -