9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаСОПРУГАТА НА ФРЧКОСКИ Е НОВИОТ АДВОКАТ НА ЈАНЕВА

СОПРУГАТА НА ФРЧКОСКИ Е НОВИОТ АДВОКАТ НА ЈАНЕВА

Откако адвокатот Стеван Павлески меѓу Катица Јанева и обвинетите во случаите на СЈО ги
одбра овие вторите, нов застапник на третоосомничената во случајот „Рекет“ е адвокатката
Ирена Фрчкоска, објави „360степени“.
Фрчкоска е сопруга на универзитетскиот професор и поранешен министер – Љубомир
Фрчкоски.
Таа, за разлика од Павлески, кој тврдеше дека ќе докаже дека Јанева е жpтва, Фрчкоска
засега не коментира околу вмешаноста на Јанева во случајот „Рекет“, со образложение дека
сѐ уште нема направено увид во доказите.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...