12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Македонија Граната од Првата светска војна пронајдена кај Трново

Граната од Првата светска војна пронајдена кај Трново

Translate (Eng):[gtranslate]

Артилериска граната од Првата светска војна вчера била пронајдена кај село Трново, битолско.

Според информациите на МВР, гранатата била пронајдена при ископ на канал. Гранатата била безбедно подигната за понатамошна постапка.

РЕКЛАМА