7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаСвет(ВИДЕО) ПЕЈАЧКА ПОЧИНА СРЕДЕ НАСТАП НА БИНА, ЈА ПОГОДИ РАКЕТА ОД ОГНОМЕТ

(ВИДЕО) ПЕЈАЧКА ПОЧИНА СРЕДЕ НАСТАП НА БИНА, ЈА ПОГОДИ РАКЕТА ОД ОГНОМЕТ

Шпанската пејачка Јоана Саинз од групата „Супер Холивуд“, почина вчера на сцената на музички фестивал во Лас Берланас, Авила. Ракета од огнометот ја погодила Саинз во стомакот додека таа пеела на бината. 30-годишната пејачка со тешки повреди е пренесена во болница и таму подоцна починала.

За време на настапот на групата, во публика имало неколку илјади луѓе, а во инциденотт настрадала само Јоана. Веднаш по несреќата организаторите повикале брза помош, но таа пристигнала скоро половина час подоцна.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...