28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Како во Амерички филм: Објавена снимка од грабежот на бензиската на...

Како во Амерички филм: Објавена снимка од грабежот на бензиската на ОКТА во Сарај

Translate (Eng):[gtranslate]

Порталот Алмакос објави видео снимка од грабежот во бензиската на ОКТА во скопската општина Сарај, кој се случи на 11 септември. Според порталот, крадците се фатени денеска и се од скопското село Грчец, но нема повеќе детали за нивниот иденитет.

РЕКЛАМА
- Реклами -