24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Македонија ми е во срцето: Елена Јовческа го развеа Сонцето од Кутлеш...

Македонија ми е во срцето: Елена Јовческа го развеа Сонцето од Кутлеш на Канео.

Translate (Eng):[gtranslate]

Прилепчанката Елена Јовческа е препознатлива по нејзиниот мелозвучен глас, прекрасен изглед, но и уште една специфика – Елена одлично го владее македонскиот инструмент – гајда, по што го доби и прекарот ”Гајдаџика”.

Елена е горда Македонка таа за Шило ни говори: Сум го прошетала целиот свет имам многу бројни настапи како во Македонија така и надвор од нашата ни мила татковина, но како дома нема никаде, Македонија е во моето срце…

РЕКЛАМА
- Реклами -