7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонија ми е во срцето: Елена Јовческа го развеа Сонцето од Кутлеш...

Македонија ми е во срцето: Елена Јовческа го развеа Сонцето од Кутлеш на Канео.

Прилепчанката Елена Јовческа е препознатлива по нејзиниот мелозвучен глас, прекрасен изглед, но и уште една специфика – Елена одлично го владее македонскиот инструмент – гајда, по што го доби и прекарот ”Гајдаџика”.

Елена е горда Македонка таа за Шило ни говори: Сум го прошетала целиот свет имам многу бројни настапи како во Македонија така и надвор од нашата ни мила татковина, но како дома нема никаде, Македонија е во моето срце…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...