23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Свет (ВИДЕО) Најсилниот човек во Косово со нов рекорд

(ВИДЕО) Најсилниот човек во Косово со нов рекорд

Translate (Eng):[gtranslate]

Бујар Мули е познат како најсилниот човек во Косово, кој постигна нов личен рекорд.

На тој не му можеше ништо автомобилот на кој беше врзан и се обидуваше да го извлече. Мули остана доследен до крајот, обезбедувајќи си себеси нов рекорд.

РЕКЛАМА
- Реклами -