9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаДа се движите по “улиците“ на Шуто Оризари или популарно кажано Шутка,...

Да се движите по “улиците“ на Шуто Оризари или популарно кажано Шутка, е навистина голем предизвик

ДРСКОСТА НА СЕБИЧНИТОТ ПОЛИТИЧАР:

Да се движите по “улиците“ на Шуто Оризари или популарно кажано Шутка, е навистина голем предизвик кој од вас бара одлична физичка кондиција и подготвеност на постојана авантура.

Одењето преку сите тие смрдливи канали, дупки кои само чекаат да скршат нечиј глужд или цела нога, вдлабнатини кои во секој момент можат да ве проголтаат бидејќи ќе ве натераат да лазите како во некоја видео игричка глумејќи го Индијана Џонс. Ете до толку ни стасала работата драги мои.

Да не говориме за сликите како пред Судниот ден кога паѓа дожд! Токму тогаш доаѓа до израз вистинската храброст и сила на Ромите да излезат и да се движат по улиците кои потсетуваат на стапици за мечки и волци.

Ама нека се знае, пари има за санација на улиците, но, себичните политичари мислат дека ќе живеат вечно и водат грижа само за своите интереси а народот воопшто не е важен! Ќе дојде еден ден и тоа ќе се среди. Ние тоа ќе го средиме. Ние НАРОДОТ НА ШУТКА!

Геге Демировски

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...