7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонија е тргната во непознат правец: Родители внимавајте, еве какви тетратки за...

Македонија е тргната во непознат правец: Родители внимавајте, еве какви тетратки за деца се продаваат во Скопје

Почетокот на новата училишна година е на прагот, а со тоа и подготовките на родителите и дечињата со училишен прибор. Токму затоа во тетратки, моливи и пенкала може да се видат во секој маркет. Токму овие две фотографии се направени во еден голем скопски маркет каде поголем дел од граѓаните купуваат училишен прибор.

Разбираме дека сме 2019 година и дека времињата се менуваат па денеска децата имаат нови идоли, но вакви тетратки го поминуваат прагот на сечиј вкус барем кога станува збор за деца, па дури и постари од 15 години.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...