0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Директор на Државниот архив, секојдневно на работа доаѓа со велосипед покрај службено...

Директор на Државниот архив, секојдневно на работа доаѓа со велосипед покрај службено возило и шофер.

Translate (Eng):[gtranslate]

Човекот се вика Емил Крстески, директор на Државниот архив.Секојдневно на работа доаѓа со велосипед покрај службено возило и шофер. Околу 30 000 евра кои биле наследени како средства за ново возило ги пренаменил за дигитализација на архивот. Секоја чест голем човеку.

РЕКЛАМА