4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаДиректор на Државниот архив, секојдневно на работа доаѓа со велосипед покрај службено...

Директор на Државниот архив, секојдневно на работа доаѓа со велосипед покрај службено возило и шофер.

Човекот се вика Емил Крстески, директор на Државниот архив.Секојдневно на работа доаѓа со велосипед покрај службено возило и шофер. Околу 30 000 евра кои биле наследени како средства за ново возило ги пренаменил за дигитализација на архивот. Секоја чест голем човеку.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...