12.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Да помогнеме -Македонец почина во Малта, потребни се средства за транспорт на...

Да помогнеме -Македонец почина во Малта, потребни се средства за транспорт на телото

Translate (Eng):[gtranslate]

Шеесет и едногодишниот Зоран Велјановски од Тетово починал во Малта каде бил на привремена работа. Тој починал од срцев удар, а сега семејството се соочува со потреба од помош Зоран да биде донесен во Тетово и погребан.

„За пренесување на телото се потребни средства од околу четири илјади евра што нашето семејство ги нема веднаш да ги обезбеди. Апелирам хуманите граѓани доколку се во можност да донираат средства“, информира неговата ќерка Маја Исовска.

Трансакциска сметка на Маја Исовска е во Халк банка со бројот 270-7000342500.67.

РЕКЛАМА