24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Не ја заборава Струга и родната Македонија : Аце Јоновски обезбеди донација,...

Не ја заборава Струга и родната Македонија : Аце Јоновски обезбеди донација, цел шлепер школски инвентар.

Translate (Eng):[gtranslate]

Некогашниот македонски репрезентативец Ацо Јоновски, кој сега е член на германскиот Ратинген, со помош на невладината организација „Gesellschaft für Schule, Sport und Soziales mbH“, луѓето во Ратинген и шпедицијата Ратингер Мулти Транспорт обезбеди донација од еден камион опрема за училиштето Јосип Броз Тито во Струга – oбјави “24ракомет”

“Со големо задоволство ви најавувам дека првиот камион со школски инвертар (хуманитарна донација) е веќе на пат кон Македонија-Струга! Морам да изразам голема благодарност до Intereaktiv Schule.Sport.Soziales, Bastian Schlierkamp, Andreas Hohnke на ангажираноста и довербата! Се надевам дека ова нема да е последна акција од ваков вид и искрено се надевам дека нема да добие политички епилог зошто се работи исклучиво за еден хуманитарен проект”, напиша Јоновски на својот Фејсбук профил.

РЕКЛАМА
- Реклами -