9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаНе ја заборава Струга и родната Македонија : Аце Јоновски обезбеди донација,...

Не ја заборава Струга и родната Македонија : Аце Јоновски обезбеди донација, цел шлепер школски инвентар.

Некогашниот македонски репрезентативец Ацо Јоновски, кој сега е член на германскиот Ратинген, со помош на невладината организација „Gesellschaft für Schule, Sport und Soziales mbH“, луѓето во Ратинген и шпедицијата Ратингер Мулти Транспорт обезбеди донација од еден камион опрема за училиштето Јосип Броз Тито во Струга – oбјави “24ракомет”

“Со големо задоволство ви најавувам дека првиот камион со школски инвертар (хуманитарна донација) е веќе на пат кон Македонија-Струга! Морам да изразам голема благодарност до Intereaktiv Schule.Sport.Soziales, Bastian Schlierkamp, Andreas Hohnke на ангажираноста и довербата! Се надевам дека ова нема да е последна акција од ваков вид и искрено се надевам дека нема да добие политички епилог зошто се работи исклучиво за еден хуманитарен проект”, напиша Јоновски на својот Фејсбук профил.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...