7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗабаваНикогаш поубава: Многумина од вас сигурно се прашуваат каде е и како...

Никогаш поубава: Многумина од вас сигурно се прашуваат каде е и како изгледа сега мега популарната Касандра

Постарите сигурно ќе се сетат на популарната венецуелска серија Касандра од деведесеттите години која пред телевизорите ги собираше и млади и стари.

Оваа серија постигна неверојатен успех а главната хероина Кораина Торес имаше статус на холивудска ѕвезда. Кораима дојде дури и во Македонија и не можеше да поверува колку е популарна.

Кораима и денеска е убава и времето како да застанало за неа. Има 46 години, сопруг и дете и се посвети на снимање филмови.

За сериите вели дека веќе не и се предизвик и оти повеќе од ликот на Касандра не може да постигне.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...