16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Прилепчани: ''Ајде да донираме по 1 евро или да го закрпиме ова...

Прилепчани: ”Ајде да донираме по 1 евро или да го закрпиме ова парталово знаме”

Translate (Eng):[gtranslate]

Државното знаме во центарот на Прилеп веќе подолго време се вее искинато и паталаво.

На оваа слика прилепчани реагираат секојдневно по социјалните мрежи, а денеска го имаме и најдобриот апел.

РЕКЛАМА
- Реклами -