17 C
Ohrid
четврток, септември 24, 2020
Почетна Македонија (Фото) Вработени во американската амбасада учеа како се прави ајвар

(Фото) Вработени во американската амбасада учеа како се прави ајвар

Translate (Eng):[gtranslate]

Вработени во американската амбасада во земјава викендов учеа како се прави ајвар.
Тие го посетија Етно село каде, како што велат, се запознаа со процесот на правење
на овој познат и вкусен специјалитет.

Ако мора да избирате: ајвар или пинџур“, напишаа од амбасадата на нивниот
Фејсбук профил.Фотографија на U.S. Embassy North Macedonia.Фотографија на U.S. Embassy North Macedonia.
Фото: Фејсбук/Амбасада на САД

РЕКЛАМА
- Реклами -