17.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонија(Фото) Вработени во американската амбасада учеа како се прави ајвар

(Фото) Вработени во американската амбасада учеа како се прави ајвар

Вработени во американската амбасада во земјава викендов учеа како се прави ајвар.
Тие го посетија Етно село каде, како што велат, се запознаа со процесот на правење
на овој познат и вкусен специјалитет.

Ако мора да избирате: ајвар или пинџур“, напишаа од амбасадата на нивниот
Фејсбук профил.Фотографија на U.S. Embassy North Macedonia.Фотографија на U.S. Embassy North Macedonia.
Фото: Фејсбук/Амбасада на САД

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...