7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаЗабаваДва хороскопски знаци кои мислат дека се најпаметни од сите

Два хороскопски знаци кои мислат дека се најпаметни од сите

Тие имаат мислење и став за сè, дури и кога никој не ги прашува нешто.

Иако навистина важи за една од најинтелигентните знаци во зодијакот, оваа двојка во повеќето случаеви смета дека е попаметна од останатите присутни во нејзиното опкружување и тоа на сите јасно им го дава до знаење.

Девица

Девиците сметаат дека го испиле целиот памет на светот. Поради склоноста кон критикување, тие на сите ќе им дадат свое мислење за ситуацијата, а најчесто ќе се обидат да ја поправат со своите совети, бидејќи секогаш пронаоѓаат некоја мана во туѓиот план.

Јарец

Јарците најмногу сакаат на другите да им “солат“ памет кога се во прашање финансиите. Тие се исклучително организирани и не можат да трпат туѓи расфрлувања и неодговорно однесување, па ќе почнат да прават финансиски план за другата личност, без да прашаат дали тоа воопшто е потребно.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...