4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаКој го уби Ванчо Стоилковски од Кочани?

Кој го уби Ванчо Стоилковски од Кочани?

Се уште не се знае кој го убил 55 годишниот Ванчо Стоилковски од Кочани, откако по семејна расправија и насилство врз неговата жена е пронајден мртов во неговиот дом.

Обудукцијата покажа дека смртта настапила насилно по неколку убоди со нож во пределот на градите.

Од обвинителството информираат дека и официјално ги чекаат извештаите од Судска медицина и крим техника, со цел да го утврдат редоследот на настаните.

Инаку од вчера попладне во полициската станица во Кочани се и неговите двајца синови на возраст од 30 и 25 години.

Семејната драма во ова семејство се случувало во нивно присуство, а според првичните информации од полицијата 30 годишниот син вчера во 5 часот и 20 минути се јавил во полиција, кој информирал дека по семејна расправија и насилство меѓу родителите неговата мајка е повредена.

Кога полицијата и брзата помош пристигнале го нашле и телото на неговиот татко.

46 годишната жена е хоспитализирана во штипската клиничка болница на одделението за неврохирургија со исеченици по телото, повреди на главата и мал излив на мозокот.

Истрагата треба да открие кој го убил 55 годишниот Стоилковски и што се случувало во домот на ова семејство.

Викторија Јованова – Телма Телевизија

https://telma.com.mk/koj-go-ubi-vancho-stoilkovski-od-kochani/

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...