”Ученикот бил нападнат со боксови од неговиот класен раководител во Скопје”

Класен раководител нападнал ученик откако започнал расправија со него во училиште во Скопје.

МВР информира дека во 09.20 часот во СВР Скопје, 56-годишниот А.К. од Скопје пријавил дека неговиот 13 – годишен син, по претходна расправија, бил физички нападнат од неговиот класен раководител М.Н.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here