18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија ''Ученикот бил нападнат со боксови од неговиот класен раководител во Скопје''

”Ученикот бил нападнат со боксови од неговиот класен раководител во Скопје”

Translate (Eng):[gtranslate]

Класен раководител нападнал ученик откако започнал расправија со него во училиште во Скопје.

МВР информира дека во 09.20 часот во СВР Скопје, 56-годишниот А.К. од Скопје пријавил дека неговиот 13 – годишен син, по претходна расправија, бил физички нападнат од неговиот класен раководител М.Н.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -