18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Ја фалеше Данска ама се предомисли: Екс министерот Тевдовски ќе предава на...

Ја фалеше Данска ама се предомисли: Екс министерот Тевдовски ќе предава на Универзитет во Чикаго

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски ќе предава на Универзитетот во Чикаго.

Но сепак тој нема да се пресели таму, ако помисливте, туку само ќе одржи едно предавање. Објавата ја сподели лично на својот фејсбук профил

„Следната недела ќе држам предавање на Универзитетот во Чикаго на тема: “Како да се изгради капитализам кој ќе биде добар за сите во Југоисточна Европа”. Ова е чест за мене, бидејќи не само што Универзитетот во Чикаго е број 1 во светот по економија според Шангајската ранг листа, туку е домот на познатата школа за економија каде предавале и предаваат многу добитници на Нобеловата награда за економија. Најавата за предавањето ја има на Стиглер центарот за изучување на економијата и државата, пишпува Тевдовски.

РЕКЛАМА
- Реклами -